Drenica-Hajvalia Live

 

Në stadiumin “Bajram Aliu” në qytetin e Skenderajt është duke u zhvilluar xhiroja e parë të Raiffeisen Superliga ndërmjet Drenicës dhe Hajvalis.

Drenica është duke udhëhequr me rezultat 1:0. Golin për Drenicën e shënoi  Dren Gashi në minutën e 3’.

Është  duke u zhvilluar minuta e 30’ e pjesës së parë rezultati vazhdon të jetë i njëjtë.

Me shumë raste shënimi nga të dyja ekipet përfundon pjesa e parë në stadiumin “Bajram Aliu”.

46′ Drenica 1:0 Hajvalia

Në loje për Hajvalin janë inkuadruar Shkëlqim Pacolli (Gëzim Gashi) dhe Fuad Karabegu (Fatlum Ramadani).

78′ Drenica 1:0 Hajvalia

Zëvendësim ne skuadrën e Hajvalise nga loja del Fillim Guraziu ne loje hynë Petrit Osmani.

Përfundon ndeshja Drenica shënon fitore të rëndësishme..Drenicapress

image-c98e3c663c21a9f414cfa69b84bcb4e22d0ce6ad29dd313ae2bdc25ecc166db7-V image-270ad3d613b26fff9945504207b5632b8e6f8cc21253038160b9c8f6decd66ca-V