Drenasi sot feston Ditën e Çlirimit

Drenasi sot feston 19-vjetorin e çlirimit.

Loading...

Komuna e Drenasit, për këtë ditë ka përgatitur një agjendë e cila nis me homazhe në të gjitha varrezat e dëshmorëvë, e përfundon me finalen e Turnirit Tradicional “Rasim Kiçina 2018”, transmeton Magazina.al

Kjo është agjenda e plotë e aktiviteteve:

09:00, Homazhe në të gjitha varrezat e dëshmorëve në Komunën e Drenasit;
(Për homazhe janë caktuar tri grupe nga stafi i Kryetarit të Komunës)
11:00, Seancë Solemne e Kuvendit Komunal me rastin e Ditës së Çlirimit të Drenasit;
12:00, Shfaqje teatrore për fëmijë në Sallën e kulturës ”Rifat Kukaj”;
13:00, Drekë me Kabinetin e Kryetarit të Komunës në Restaurantin “Dijamant”;
16:00, Hapja e Panairit të vogël të Librit për Ditën e Çlirimit të Drenasit në Sheshin ‘’Fehmi dhe Xhevë Lladrovci’’;
16:00, Hapja e ekspozitës nga Shoqata e Piktorëve të Drenasit në sallen e kulturës ‘’Rifat Kukaj’’;
16:00, Përurimi i Palestrës së Qytetit me emrin e heroit të Kosovës Hysni Jetullahu;
16:30, Turnir sportiv në Hendboll për nderimin e dëshmorit Hysni Jetullahu në Palestrën e Qytetit në Drenas;
18:00, Koncert Festiv me rastin e shënimit të 19 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Drenasit në sheshin Fehmi dhe Xhevë Lladrovci;
21:00, Finalja e Turnirit Tradicional Rasim Kiçina 2018 në Stadiumin Sintetik në Drenas;