Dega e Kryqit të Kuq në Drenas sot ka shpërnda ndihma për dy familje në nevoj transmeton Gazeta Drenica Press.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e degës së Kryqit të Kuq ku thuhet:

Sot me datën 20.08.2018 për nder të festës së Kurban Bajramit ndihmuam dy famlije me pako ushqimore dhe higjenike.
Donator i këtyre ndihmave është zotri Fatos Lladrovci të cilin e falenderojmë shumë i cili jo vetëm kësaj here po edhe shumë herave tjera ju del në ndihmë familjeve në nevojë. /Drenica Press/