Djalin në foto nëna donte ta abortonte për shkak të kushteve të rënda, ndërsa sot është personi më i famshën në botë

Jo të gjithë lindin të pasur e të suksesshëm! Këtë fat e ka pasur edhe nëna e futbollistit të madh Cristiano Ronaldos, e cila për shkak të kushteve të rënda ekonimike kishte menduar ta abortonte.

Megjithatë, nuk e bëri. Por pas këshillimeve me mjekët dhe me disa miq arriti në përfundimin që duhet ta mbante djalin, të cilin e quajti  Cristiano, shkruan Gazeta Metro

Cristiano Ronaldo, është një futbollist profesionist portugez i cili luan me klubin spanjoll Real Madrid, dhe me Kombëtaren portugeze. Ai është një sulmues dhe kapitennë ekipin kombëtar. Që nga moshën 22 vjeçare, Ronaldo është kandiduar për çmimet Topi i artë dhe FIFA Lojtari Botëror i Vitit.

Në vitin tjetër, ai fitoi për herë të parë çmimet Topi i Artë dhe FIFA Lojtari Botëror i Vitit. Ai e pasoi këtë duke fituar Topin e Artë në vitin 2013 dhe 2014. Në shtator 2015, Ronaldo shënoi golin e tij të 500 në karrierë për klubet dhe kombëtaren.