Ditë e veçantë për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri sot ka ditën më të veçantë të vitit. Lojtari i Liverpoolit dhe përfaqësueses së Zvicrës feston datëlindjen.

Xherdani mbush 27 vjet.

XS 23 është një nga lojtarët më të mirë shqiptar i cili ka luajtur për shumë ekipe të njohura botërore: Basel, Bayern, Inter, Stoke City.

Xherdan Shaqiri ka arritur deri më tani të shënoj 66 gola.