Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Grand Prixin ‘Tashkent 2018’

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në Grand Prix ‘Tashkent 2018’.

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore dhe të na bëjë krenar në Grand Prixin e xhudos që po mbahet në Uzbekistan.

Kësaj radhe, xhudistja jonë ka fituar në finale dhe ka arritur të fitojë medaljen e artë në Grand Prixin ‘Teshkant 2018’.

Në finale, Distria arriti të mposht hungarezen Eva Csernoviczi, e cila u desh të mjaftohet me medaljen e argjendtë.

Kjo medalje e artë e Distria Krasniqit vjen në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Me herët, xhudistja nga Peja mposhti edhe Amber Gersjes në gjysmëfinale, teksa fitoi edhe dy ndeshja para kësaj.

Më vonë për medalje të artë do të luajnë edhe dy xhuditet tjera, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova. /Telegrafi/