Digjet një shtëpi në rrugën Drenas-Skenderaj

 

Një shtëpi dy katëshe në rrugën Drenas-Skenderaj  është kapluar nga flakët para disa minutash.

Në imazhet e siguruara nga “Indeksonline”, shohim që zjarri e ka përfshirë pothuajse të gjithë shtëpinë.

Sipas dëshmitareve, një ekip i KEDS-it ka rastisur të jetë afër saj në kohën që po digjej dhe ka intervenuar duke e shkëputur nga rrjeti i energjisë elektrike./Indeksonline/