Derbi drenicas, kjo ishte diferenca në mes të “Tigrave” dhe “Shqiponjave”

Të shtunen është zhvilluar “derbi drenicas” në mes të Feronikelit dhe Drenicës.

Loading...

Fitore ka shënuar Feronikeli me rezultat minimal.

Edhe në këtë takim të dyja tifozeritë ishin të pranishme në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, shkruan Drenicapress.

Por ajo që binte në sy ishte se edhe pse si mysafirë, tifozeria e Drenicës ”Shqiponjat e Zeza” ishin në numër shumë më të madhe se “Tigrat e Zi” të Feronikelit.

Madje në një postim në Facebook, tifo-grupi “Shqiponjat e Zeza” kanë shkruar se stadiumi i Niklit i ngjante stadiumit të Drenicës “Bajram Aliu” për shkak të pranisë së “Shqiponjat e Zeza”.