Çon të fejuarën në shtëpi, shqiptari shtanget nga ajo që mëson

Jeta ndonjëherë të vendos përballë disa provave të vështira dhe duhet të vendosësh mes asaj që thotë zemra dhe asaj që thotë truri.

Një ngjarje të tillë ka përjetuar një i ri nga qyteti i Kavajës.

Ai ka vendosur të tregojë mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ se si pas një viti vendosi që të lidhte fejesë me vajzën që dashuronte.

Gjithçka shkonte mirë, deri në momentin kur ai e dërgon atë në shtpëi për ta prezantuar me familjen.

Sipas djalit, familjarët e tij kanë mbetur pa fjalë kur kanë kuptuar se ata ishin në hasmëri me familjen e vajzës.

Djali shkruan:

persh joq jam nje djale nga nje qyteze prane kavajes .para nje viti jam dashuruar marrezisht me nje vajze nga tirana .mora vendimin qe te shpallim fejesen duke u prezantuar ne shtepi.siper ironi te fatit djemte e xhait dhe prinderit e mi u shtangen kur moren vesht se e kujt ishte kjo vajze..ishim ne hasmeri pa ditur as gje gjyshi i vajzes para 35 vjetesh kishte vrare xhaxhan tim .tani djemte e xhaxhait num pranojne absolutisht kete miqesi .nje heshtje qe disi me pelqeu nga prinderit e mi.tani jemi ne nje udhekryq qe as vete sdi cfar te bej .ju lutem fansave te joq si mund te veproj flm anonim ju lutem .nqs se eshte e mundur”
Tashmë atij i duhet të marrë vendimin e vështirë, pasi siç thotë… është në udhëkryq.