Bukuroshja 16 vjeçare shpallet “Miss Shqipëri” (Foto)

Shqipëria tashmë ka më të bukurëne  saj për vitin 2017.

Miss Shqipëria është zgjedhur Alesia Çoku vajza 16 vjeçare me një bukuri natyrale. Ajo është nga qyteti i Tiranës, brune dhe 181 cm e gjatë.

Ndarja e çmimeve të ‘Miss Albania 2017’ u organizua në qytetin e Tepelenës. Drejtuesit e spektaklit ishin kantautori Kastro Zizo dhe Einxhel Shkira.