Biçikleta e re që djegë 5200 kalori brenda një ore

Nga trajnimi i intervalit me intensitet të lartë tek kultet australiane të fitnesit Orange Theory dhe F45, njerëzit e të gjitha moshave janë të gatshëm të provojnë çdo gjë në ndjekje të një fiziku të përsosur.

Trendi më i fundit për të punuar në djersitjen serioze është biçikleta “e sulmit”, një pjesë e pajisjes së lartë që i shtyn përdoruesit për një sesion të plotë të trupit, duke pretenduar se do të djegë 5200 kalori në vetëm një orë.

Investimi në një biçikletë sulmi për përdorim personal do t’ju kushtojë 799 dollarë.

Chris Reid, menaxher i disa palestrave australiane, First Fitness foli për pajisjen e re duke thënë se “është gjëja më e mirë në lidhje me biçikletat dhe se ajo punon në gjithë trupin tuaj”./Indeksonline/