Barcelona-Juventus, formacionet zyrtare

BARCELONA, SPAIN - APRIL 19: A view of the tunnel ahead of the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between FC Barcelona and Juventus at Camp Nou on April 19, 2017 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros - UEFA/UEFA via Getty Images)

Barcelona pret Juventusin në “Camp Nou” për zhvillimin e ndeshjes së dytë kthyese për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Juventusi ka shënuar fitore në ndeshjen e parë me rezultat 3-0, dhe është shumë afër kalimit në finale, por nuk duhet harruar se javë më parë Barca eliminoi PSG me një rikthim sensacional.

Trajnerët e dyja skuadrave kanë paraqitur këto formacione:

Barcelona: Ter Stegen, Roberto, Pique, Umtiti, Alba, Rakitic, Busquets, Iniesta, Messi, Suarez dhe Neymar.

Juventus: Bufon, Alves, Bonucci, Chiellini, Sandro, Pjanic, Khedira, Cuadrado, Dybala, Madzukic dhe Higuain./Drenicapress.info/