Përkundër që transferoj Jeison Murillo, Barcelona e ka ndërmend të transferoj edhe një mbrojtës.

Ekipi katalunas është në kërkim të mbrojtësit të ekipit spanjoll Alaves, kilianin Guillermo Maripan, transmeton Indeksonline. Këtë e ka konfirmuar agjenti i mbrojtësit kilian, Marcelo Contreras.

“Ne i propozuam menaxherit sportiv një muaj më parë dhe ata po e shikojnë mundësin e transferimit por vetëm gjatë verës” u shprehë agjenti për El Grafico.

Barcelona së fundmi u raportua se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e PSG, Adrien Rabiot./Indeksonline/

Image result for Guillermo Maripan