Banori i Skenderajt vuan nga një sëmudje e rëndë, ja çfarë bënë Infermierët dhe Caritasi për të

Me inicativën e infermierëve të QKMF dhe punëtorëve të Caritasit, sot është ndihmuar Musa Gashi nga Vojniku i Skenderajt, transmeton Drenica Press

Loading...

Gashi i cili me vendbanim është në Jashanicë, vuan nga një sëmundje e rëndë, ajo e kancerit të lëkurës dhe ka një gjendje të rëndë ekonomike.

Mësohet se inicatore për këtë ndihmë ka qenë Majlinda Shala.

Në një prononcim për Drenica Press thuhet: “Ne sot i dhuruam një shumë simbolike në vlerë prej 450 eurosh. Shpresojmë që t’ia lehtësojmë sado pak gjendjen dhe dhimbjet, si dhe apelojmë te të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë që të ndihmojnë këtë familje. Me resprekt puntorët e QKMF”. /Drenica Press