Astronomja e re nga Vushtrria fiton çmim ndërkombëtar

Astronomja e re nga Vushtrria Pranvera Hyseni po dëshmohet si një prej talentëve më të spikatur për Astronomi.

Loading...

Por punën e saj po e vlerësojnë dhe të tjerët të cilët edhe po ndajnë çmime për të vlerësuar kontributin e saj në këtë fushë.

Ajo sot ka fituar Çmimin ndërkombëtarë “24Under24 Leaders and Innovators in STEM and Space” që u ndahet të rinjëve që tregojnë suksese të jashtëzanshme në disa fusha.

Lajmin për këtë çmim Pranvera e ka ndarë në profilin e saj në rrjetin social facebook.