Asistimet e Xhakës i sollën fitoren Arsenalit (Video)

Arsenali ka mposhtur me mjaft vështirësi Lester City.

Revolveristët kanë fituar me rezultat 4-23 në ndeshjen hapëse të Premier League për sezonin 2017-18.

Arsenali ishte duke pësuar humbje deri në në minutën e 83-të, kur në skenë doli Xhaka që asistoi dy herë brenda 3 minutave.

Së pari te goli i Ramsey për 3-3 dhe për 4-3 te Olivier Giroud në minutën e 86-të.