Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka bërë të ditur se asambleistja e PDK-së, Shkurta Shosholli-Musa ka kaluar në partinë e tij, AKR.

Në një postim në Facebook, Bahtiri ka shkruar se kjo parti mirëpret të gjithë ata që ia duan të mirën qytetit të tyre, Mitrovicës, transmeton Indeksonline.

Më poshtë postimi i Bahtirit:

Sikurse zonja Shkurta, ashtu edhe të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë, të cilët ia dojnë të mirën e qytetit të tyre janë të mirëseardhur të i bashkangjitën vizionit, vullnetit dhe preukupimit tonë për një Mitrovicë më të mirë.

Ashtu siq është e ditur se znj. Shkurta Shosholli Musa ka qenë asambleiste nga radhët e PDK-së, nga sot e tutje ajo është pjesë e familjës së grupit të asambleisteve te Akr-së.

Faleminderit Shkurta, na priftë e mbara!