Arrestohet mashtruesi i shumëkërkuari nga Vushtrria

Policia e Elbasanit ka arrestuar një shtetas kosovar për Dhunë në Familje dhe Mashtrim.

Loading...

Sipas policisë, 36 vjeçari, me iniciale B.P., nga Vushtrria ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëjetueses, raporton Indeksonline.

 

 

Gjithashtu i dyshuari nëpërmjet shpërdorimit të besimit ka mashtruar dy shtetas duke u marrë lekë me premtimin se do ti ndihmonte për tu punësuar.

Autoritetet zbuluan se ndaj kosovarit kishte edhe urdherarrest nga Kosova për tre vepra penale të mashtrimit të kryera në Kosovë.

Hetimet në lidhje me rastin ende janë duke vazhduar.