Lacio arriti të fitonte 2-0 ndaj Atalantës në finalen e Kupës së Italisë dhe arriti të ngrinte trofeun lartë.

Ky ishte trofeu i shtatë për kryeqytetasit në këtë kompeticion.

Një tifoze e flaktë e Lacios, Ana Falçi, aktore dhe ish-modele, e njohur si tifoze bardhekaltër, ka mbajtur premtimin duke u zhveshur për fitoren e lacialëve.