Aksident në Drenas, treni godet veturën |Foto

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak minutave në Drenas.

Drenica Press mëson se një veturë me me targa të huaja është goditur nga një tren i cili transportonte xehe të Feronikelit.

Ngjarja ka ndodh te lagja e xhamisë në Drenas.

Një banori i kësaj lagje për Drenica Press konfirmon se fatmirësisht të lënduar në njerëz nuk ka, mirëpo shpreh një shqetësim lidhur me mungesën e mjeteve sinjalizuese në këtë pjesë.

Shumë herë kemi bë kërkesa për mbrojtëse dhe mjete sinjalizuese, mirëpo asnjëherë nuk kemi marrë një përgjigje, shkruan në ankesën e banorit për Drenica Press.