Edhe yjet më të mëdhenj të futbollit kanë ditur të jenë fytyra më tragjike e skuadrave të tyre me autogola.

Një rast më i freskët është ai në ndeshjen në mes të Schalkes dhe Wolfsburgut në sezonet e kaluara.

Dy skuadrat gjermane po përballeshin në kuadër të Bundesligës, gjersa një lojtarë ka shënuar një autogol që mund të quhet si njëra ndër më qesharaket në histori të futbollit, përcjell lajmi.net.

Dy anëtarët e Wolfsburg bëjnë një kombinim fantastik, por që shënuan në portën e gabuar.

Në kohën kur Leroy Sane ishte te Schalke, kishte bërë një driblim të mrekullueshëm, duke i lënë pa opsione mbrojtësit kundërshtar që e futën topin në rrejtën e tyre.

Se sa qesharake është kjo autogol, mund ta shikoni më poshtë. /Lajmi.net/