Ish-komandanti i UÇK-së, , ka thënë se edhe ai para lufte ka qenë LDK dhe ka treguar se ka mbajtur fotografinë e Ibrahim Rugovës.

“E kam pasur një local në Skenderaj dhe e kam mbajtur fotografinë e Rugovës”, ka thënë Lushtaku në T7, shkruan Reporteri.net.

Ai megjithatë ka thënë se Politika pacifiste e Rugovës nuk do ta çlironte vendin. /Reporteri.net/.

LEXO EDHE: Sami Lushtaku tregon për herë të parë: Rugova dhe Adem Jashari u takuan në Zvicër