Një vajzë e re që ka kapërcyer leuceminë katër vjet më parë tan po  ndihmon mikun e saj më të mirë për të mposhtur të njëjtën sëmundje.

Emma Bergeron, 11 vjeçe, nga Cikago, u diagnostifikua me leucemi limfoblastike akute kur ishte vetëm katër vjet dhe mposhti këtë sëmundje në vitin 2014.

Por vetëm dy vjet më vonë, në shtator të vitit 2016, shoku i saj Johnny Sorial, gjithashtu 11 vjeç, zbuloi se po vuante nga sëmundja e  njëjtë pas zhvillimit të dhimbjeve të këmbëve, lodhjes së vazhdueshme dhe mungesës së plotë të oreksit.

Kështu Emma është një burim shprese për Johnny gjatë kohë që ai është rraskapitur nga kimioterapia.

Që nga fillimi i terapisë, i riu ndjehet më pozitiv dhe i vendosur për sesionin e fundit të tij fal Emës e cila po i jep kurajo./Indeksonline/