11 vjeçari që u mbyt nga autobusi, ishte nip dhe mbante emrin e dëshmorit (FOTO)

Foto ilustrim

Xhevat Jusufi që u shua sot në moshën 11 vjeçare pas një aksidenti, ishte nip dhe mbante emrin e dëshmorit Xhevat Jusufi, që u vra në vitin 1999.

Familja i kishte trashëguar djalit të tyre emrin e ish-luftëtarit të UÇK-së që dha jetën për lirinë e Kosovës.

E lajmi për vdekjen e 11 vjeçarit ka tronditur të gjithë Mitrovicën, të cilët po shprehin ngushëllime në familjen e viktimës.

Ndërkohë, siç u raportua më herët, 11 vjeçari u shkel për vdekje nga busi i klubit ku luante futboll.

Sidoqoftë, Policia vetëm kanë konfirmuar rastin dhe nuk kanë dhënë më shumë detaje.