​Tmerri në Itali përmes fotografive (Foto)

Deri tani është raportuar për 50 persona të vdekur, qindra të tjerë të plagosur dhe 150 raportohet se janë të zhdukur

Loading...

Nga tërmeti i fuqishëm që ndodhi në qytetin Perugia i cili ndodhet në juglindje të Italisë, la të vdekur 50 persona dhe qindra të tjerë të plagosur, shkruan Express.

Tërmeti ishte mjaftë i fuqishëm, i cili u regjistrua të jetë 6.2 shkallë me epiqendër 76 kilometra në juglindje të Italisë.

Dridhjet e fuqishme janë dëgjuar edhe në kryeqytetin e Italisë, Romën.

Gazeta Express në vazhdim sjell detaje të tjera. Këto janë disa fotografi nga shkatërrimi i qytetit dhe fotografi të viktimave…