Zbulohen emrat e 28 kandidatëve të PDK-së për deputet

Është zbuluar lista jo e plotë e kandidatëve të PDK-së për deputetë të Kuvendit.

Pjesë e saj siç shihet është edhe Hajredin Kuçi, që dyshohej se s’do të kandidonte.

Burime të Koha.net thonë se, “PDK-ja do të shfrytëzojë mundësinë 24 orëshe që të bëjë ndryshime e plotësime të listës së saj përfundimtare”.

Kujtojmë se PDK është në koalicion me AAK-në dhe Nismën.

Kjo është lista e deputetëve të PDK-së:

1 Kadri Veseli,

2 Enver Hoxhaj,

3 Hajredin Kuçi,

4 Memli Krasniqi,

5 Xhavit Haliti,

6 Zenun Pajaziti,

7 Kurtan Kajtazi,

8 Safete Hadergjonaj,

9 Elmi Reçica

10 Ganimete Musliu

11 Blerta Deliu

12 Abdyl Salihu

13 Flora Brovina

14 Rrustem Musa

15 Selvije Halimi

16 Hajdar Beqa

17 Nait Hasani

18 Flora Brovina

19 Andin Hoti

20 Mergim Lushtaku

21 Naim Bazaj

22 Muharrem Xhemajli

23 Rafet Rama

24 Bislim Zogaj

25 Bekim Haxhiu

26 Beatrisa Pista

27 Luljeta Veseli-Gutaj

28 Drita Kadriu

Lexo tjetër  “Hullku” nga Vushtrria merr pjesë në “Strong Man” në Amerikë