Video nga aksidenti i mbrëmshëm në Klinë të Skenderajt

Foto arkiv
Foto arkiv

Një grua 50 vjeçare ka humbur jetën, ndërsa katër persona tjerë janë lënduar dhe po trajtohen në spital, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:00 në rrugën rajonale Mitrovicë-Skenderaj, përkatësisht tek fshati Klinë e Mesme.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Sipas tij, një veturë me targa vendore dhe në rrethana ende të panjohura është përplasur me mbrojtëse të rrugës, ku si pasojë e lëndimeve ka humbur jetën pasagjerja rreth 50 vjeçare, ndërsa katër persona të tjerë janë dërguar në spitalin rajonal të Mitrovicës për trajtim.

Një lexues i drenicapress.info ka dërguar një video në redaksi ku shihet vetura e aksidentuar. Portali Drenica Press ju shpreh ngushëllime familjarëve të viktimës, si dhe shërim sa më të shpejtë të lënduarve nga ky aksident. /Drenica Press/

 

Lexo tjetër  Presidenti dekoroi ambasadorin Khalilzad me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”