Vazhdon aksioni në Beograd, pas kapjes së 1.1 tonë narkotikëve

Me rastin e arrestimit të një grupi të organizuar kriminal , policia në Serbi ka konfiskuar 1.1 tonë vlerë të narkotikëve të llojit marihuanë,  që arrin shifrën e parave deri në pesë milionë euro.

Kurse tani policia ka bërë të ditur se kërkimi është duke vazhduar për marihuanë tjetër të fshehur.Pas kësaj, sipas prokurorisë të dyshuarit do të merren në pyetje dhe i janë dorëzuar gjykatës për procedurën parapake ndaj kërkesës për paraburgim.

Lexo tjetër  Aksion i madh policor, arrestohen 10 persona