Tre të parët në listën e LAA-së dolën të parët edhe me vota në kryeqytet

Në kryeqytet dhe fshatrat përreth kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti ka marrë mbi 15,009 vota.

Sipas formularëve të rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, i dyti në Prishtinë nga koalicioni LAA ka dalë Behgjet Pacolli, me mbi 7956 vota, ndërsa Mimoza Kusari Lila e treta me mbi 3439 vota

Në publikimin e formularëve të KQZ-së nuk janë të numëruar votat me kusht, votat me postë dhe ato të personave me aftësi të kufizuara.

Lexo tjetër  Miratohet ndryshimi dhe plotësimi i projektligjit për demarkacionin, të enjten mbahet seanca