Tjetër tërmet i fortë në Itali, tronditet edhe Roma

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë në Itali, konkretisht në Romë rreth orës 14:00.

Itali është goditur nga disa tërmete ditën e sotme, duke shkaktuar të paktën 40 tërmete dhe mbi 150 të plagosur.

Lëkundjet më të mëdha u ndjenë në Arquata del Tronto, ku shumë shtëpi u rrënuan.

Pikërisht në këtë zonë, ra tjetër tërmet rreth orës 13:50, por nuk ka sinjalizime për dëme të tjera.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën rrënoja për të gjetur të mbijetuar.

Autoritetet kanë paralajmëruar se të tjera lëkundje sizmike pritet të ketë gjatë orëve në vijim në Itali.

Lexo tjetër  Nuk ka Demarkacion sot