Skuadrat angleze kërkojnë mbrojtësin e Juventusit (FOTO)

Edhe një herë po dëshmohet se Juventusi e ka drejtorin sportiv më të mirë në botë.

Beppe Marota në vitete e fundit ka bërë shumë transferime të qëlluara, madje edhe me kosto zero!

I fundit është Dani Alvesh tw cilit pasi i skadoi kontrata me Barcelonën u transferua në Juventus si transfer i lirë.

Te “Zonja e Vjetër” braziliani ka shkëlqyer sidomos në Ligën e Kampionëve ku në ndeshjet e tij ka asistuar dhe shënuar gol.

Kjo u ka rënë në sy klubeve angleze të cilat kanë shprehur interesim për 32 vjecarin.

Mediat ishullore shkruajnë për një interesim të Chelseat dhe Tottenhemit, por Alves ka kontartë edhe dy vite te Juve, por një ofertë e mirë mund ta lërë të largohet nga Torino brazilianin./Drenicapress.info/

Lexo tjetër  Feronikeli rikthen në skuadër futbollistin e njohur (FOTO)