Skenderaj, zyrtarët komunal vizitojnë shtëpinë që u dogj dy ditë më parë (FOTO)

Të dielën në mbrëmje, një shtëpi në fshatin Qitak ishte përfshirë nga zjarri dhe pas intervenimit të zjarrëfikësve zjarri ishte lokalizuar, po në këtë natë në vendin e ngjarjes ishin edhe Inspektorët Komunal.

Sot, Drejtori i Drejtorisë për Shërbime Publike, Ibush Hetemi , së bashku me inspektor vizituan shtëpinë e cila është përfshirë nga zjarri, në fshatin Qitak të Komunës së Skenderajt, shtëpija dy katëshe e pronarit Muhamet Januzi, i është djegur kati i dytë dhe kulmi tërësisht, fatmirësisht anëtarët e kësaj familje jetonin në Zvicërr dhe nuk gjindeshin në shtëpi që t’a perjetonin frikën.

Sipas pronarit të shtëpisë Muhamet Januzi, shkaktar i djegies së shtëpisë është energjia elektrike. Shtëpia është djegur dy ditë më parë, ditë e diel në ora 19:30, ku kati i sipërm i shtëpisë dhe kulmi ishte i djegur tërsisht , ndërsa kati i parë ishte në gjendje pothuajse të rregullt.

Fotografia e Komuna Skenderaj

Fotografia e Komuna Skenderaj

Fotografia e Komuna Skenderaj

Fotografia e Komuna Skenderaj

Fotografia e Komuna Skenderaj

 

Lexo tjetër  I riu nga Drenasi zhgënjehet nga politikanët, publikon fotografinë e motrës dëshmore në arkivol