Skenderaj do të përfaqësohet me 7 deputetë në Kuvendin e Kosovës

Zgjedhjet e 11 qershorit dëshmuan edhe njëherë se Skenderaj mbete bastion kryesor i Partisë Demokratike të Kosovës.

Qytetarët e Skenderajt priten të përfaqësohen denjësisht në Kuvendin e Kosovës me gjithsej 7 deputetë, shkruan drenciapress.info

Kandidatët që fituan besimin e qytetarëve në këto zgjedhje nga Partia Demokratike e Kosovës janë: Mërgim Lushtaku, Bekim Haxhiu, Evgjeni Thaçi-Dragusha, Blerta Deliu-Korda dhe Ganimete Musliu. Nga po ko kjo listë mandatin e deputetit e ka fituar edhe kandidati i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka.

Po ashtu kandidati i Vetëvendosjes nga Aqareva e Skenderajt, Rexhep Selimi do të jetë pjesë e legjislaturës së ardhshme. /Drenica Press/

Lexo tjetër  Arrihet marrëveshja Kosovë-Mali i Zi për Demarkacionin