Skenderaj, arrestohet pasi sulmoj dy punëtor të KEDS’it

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dhe më pas ka liruar një person në komunën e Skenderajt, pasi që i njëjti ka kanosur verbalisht dy punëtor të KEDS’it.

Kanosja ka ndodh derisa punonjësit ishin duke shkyçur rrymën për shkak të mos-pagesës. Pas arrestimit dhe intervistimit, me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /Drenica Press/

Lexo tjetër  Isa Xhemajlaj prezanton fakte interesante për manipulim të votave (FOTO)