Skenderaj, aksident trafiku, dy të lënduar

I dyshuari mashkull K/Shqiptar derisa ishte duke drejtuar veturën, dyshohet nga pakujdesia ka shkaktuar aksident, duke goditur veturën tjetër të cilën ishte duke e drejtuar viktima mashkull K/Shqiptar.

Si pasojë, lëndime kanë pësuar dy drejtuesit e veturave të cilët janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori.

Lexo tjetër  KF Drenica fakton gabimet e rënda të referëve ndaj saj (Video)