Shtatë ushqime që kemi menduar se janë të dëmshme për ne

Ushqimi është dhe gjithmonë ka qenë një temë e nxehtë. Njerëzit duan të dinë se cilat ushqime janë të mira për trupin e tonë dhe cilat mund të na dëmtojnë.

Megjithatë, ndonjëherë edhe shkencëtarët e kanë gabim dhe duhet t’i tërheqin ose t’i ndryshojnë deklaratat e tyre muaj apo edhe vite më vonë, transmeton Telegrafi.

Bright Side ka bashkuar disa nga to për të ndarë me ju në mënyrë që ju të keni të gjitha informacionet për të bërë zgjedhjet më të mira të mundshme!

Dhe mos e humbisni bonusin në fund të këtij artikulli për të kuptuar nëse çokollata është vërtet një “mysafir i padëshiruar” në trupin tuaj.

1. Kripa

Disa dekada më parë, njerëzit besuan se kripa ishte me të vërtetë e keqe për ta. Ata ishin të frikësuar nga pasoja të tilla si presioni i lartë i gjakut, problemet e zemrës dhe veshkave, etj.

Studimet e kryera në vitin 2000 nuk tregojnë lidhje të drejtpërdrejtë midis uljes së konsumit tuaj të kripës dhe vuajtjes nga hipertensioni ose sëmundjet e zemrës. Në të kundërtën, kur ndalojmë konsumimin e kripës, trupat tanë lirojnë hormonet dhe enzimat që rrisin presionin e gjakut.

2. Vezët

Njerëzve u është thënë të kufizojnë konsumin e vezëve për shkak të kolesterolit dhe aftësinë e tij për të bllokuar arteriet dhe për të rritur rrezikun e sulmit në zemër, goditjes dhe diabetit.

Një dekadë më vonë, shkencëtarët pranuan se ata bënë një gabim: ka aktualisht 2 lloje të kolesterolit, dhe vezët përmbajnë atë të mirën.

3. Kokoshkat

Për shumë, shumë vite, ky ushqim u konsiderua si partner besnik i filmit. Megjithatë, u zbulua se kokoshkat kanë më shumë antioksidantë (të quajtur polyphenols) se sa frutat dhe perimet. Dhe studimet tregojnë se polifenolët reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit.

Lexo tjetër  Shmangni kancerin në zorrën e trashë duke eliminuar këto ushqime

Një tjetër përfitim i kokoshkave: ato kanë shumë pak kalori. Por sigurohuni që ato të mos përmbajë aroma artificiale. Është më mirë për t’i bërë ato në shtëpi!

4. Qumështi me yndyrë të plotë

Studimet e fundit tregojnë se të gjitha yndyrat në qumësht sjellin shumë lëndë ushqyese thelbësore në trupin tonë dhe madje e bëjnë gjakun më elastik ndaj llojeve të caktuara të kancerit.

Përveç kësaj, qumështi me yndyrë të plotë në të vërtetë ju ndihmon të qëndroni i dobët dhe zvogëloni rrezikun e diabetit!

5. Kafja

Jo shumë kohë më parë, kafeina u akuzua për të gjitha llojet e “mëkateve”: shkaktimin e hipertensionit, problemeve të zemrës, dëmtimit të sistemit nervor dhe kështu me radhë.

Megjithatë, studimet e kohëve të fundit tregojnë se duke pirë kafe na dërgon në shkallën më të ulët të sëmundjeve të zemrës dhe vdekjes së hershme. Pirja e kafesë u zbulua se ishte më pak e prirur për sëmundje si cirroza e mëlçisë, diabeti i tipit 2, madje edhe kushtet neurologjike si sëmundja e Parkinsonit dhe Alzheimerit.

6. Orizi i bardhë

Ka një numër arsyesh pse ne duhet të konsumojmë oriz të bardhë. Po i përmendim dy: Ai tretet lehtë dhe ndihmon thithjen e toksinave.

Pra, nëse stomaku juaj është i çrregulluar, orizi mund të jetë një ushqim i mirë për disa ditë. Ndihmon në parandalimin e problemeve kronike të tretjes.

7. Pica

Historia këtu është e njëjtë me kokoshka. Nuk ka asgjë të keqe për pica nëse e bëni atë në shtëpi !

Në fakt, është një burim i madh dhe përzierje e ushqyesve të ndryshëm. Vetëm mendoni për këtë: proteina, erëza të përziera etj.

7: Bonus

A është çokollata me të vërtetë një armik i tillë i shëndetit tonë, teksa vazhdojmë të tregojmë? Burime të besueshme deklarojnë se çokollata e mire në të vërtetë mund të rrisë shëndetin tua. Me “të mirë”, kemi kuptimin e zezë dhe që përmban jo më pak se 70 për qind kakao.

Lexo tjetër  Të mirat shëndetësore të fikut

Një trajtim i tillë mund të rivendos fleksibilitetin e arterieve tuaja, gjë që është e mirë për zemrën dhe qarkullimin tuaj të gjakut; ul nivelet e kolesterolit “të keq”; ndihmon trurin e njerëzve të moshuar që të qëndrojnë aktivë; ul rrezikun e goditjes. Ka edhe një studim që sugjeron se çokollata e zezë mund të ndihmojë në parandalimin e diabetit.

Mos harroni se të gjitha udhëzimet e mësipërme bën ti konsumojnë njerëzit me një gjendje përgjithësisht të mirë shëndetësore. Natyrisht, nëse keni kushte specifike, mos harroni të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se t’i zbatoni ato.