Shokohet Ministri i Rusisë: Vendimi i Turqisë thikë pas shpine

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas vendimit të Turqisë për kufizimin e produkteve të produkteve ruse përfshirë grurin.

“Ajo çfarë ka bërë Ankaraja në lidhje me importet e Rusisë duket si një thikë pas shpine” ka thënë Ministri rus i Bujqësisë Alexand Tkachov.

Ai megjithatë ka thënë se Rusia është në gjendje t’ia dalë në krye me situatën e re dhe se mund të gjejë tregje të reja.

“Nuk e kemi pritur këtë. Në një mënyrë kjo është një thikë pas shpine, ne shpresojmë se do të kemi normalizim të raporteve Turqi –Rusi” ka theksuar Ministri rus.

 

Lexo tjetër  Milaim Zeka me deklaratë të papritur për Frashër Krasniqin!