Presidenti i Federatës së Argjentinës shpërthen në lot pasi takoi Messin (video)

Chiqui Tapia, presidenti i Federatës së Argjentinës, ka falënderuar Lionel Messi për kualifikimin e skuadrën në Botërorin “Rusia 2018”

Lionel Messi, me tre gola të shënuar ndaj Ekuadorit (1:3), ka arritur ta kualifikoj Argjentinën në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Pas ndeshjes, presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Chiqui Tapia e ka pritur yllin e Barcelonës para zhveshtores.

I përlotur për këtë sukses, Tapia e ka përqafuar Messin dhe e ka falënderuar për kontributin e dhënë për skuadrën e Argjentinës deri më tani./Express/

Lexo tjetër  FIFA cakton orarin: Kosova fillon kundër Shqipërisë