Plas sherri mes të burgosurve, shqiptarët përleshen për vdekje

Një sherr ka ndodhur mes burgosurve shqiptarë dhe italianë në burgun e “Sant’Angelo dei Lombardi” (Avellino).

Njoftimi bëhet nga autoritet italiane të burgjeve, që shtuan se një nga personat ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, por pa përcaktuar kombësinë e tij.

Identitetet e personave të plagosur gjithashtu nuk bëhen me dije nga autoritet italiane dhe as mediat lokale.

Ndërhyrja e personelit të policisë së burgut arriti të shmangte një tragjedi të mundshme. /albeu.com/

Lexo tjetër  Sali Berisha humb njeriun e dashur: "Një lamtumirë e dhimbshme për ne!"