Pjesëtarit të Stafit Civil të Policisë i Konfiskohet Vetura

Një pjesëtari të stafit civil në Policinë e Mitrovicës i është konfiskuar sot vetura.

Vetura sot i është konfiskuar një pjesëtari të stafit civil të policisë në Mitrovicë, ngase ishte e padoganuar.

Lajmin për konfiskimin e kësaj makine e bëri të ditur për KALLXO.com zëdhënësi i Policisë Rajonale të Mitrovicës Avni Zahiti.

“Policët e kanë ndaluar dhe e kanë dërguar në doganë veturën e zyrtarit te stafit civil te policisë”, tha Zahiti.

Edhe zëdhënësi i Doganës së Kosovës Adriatik Stavileci e konfirmoi konfiskimin për KALLXO.com.

“Vetura është ndaluar në Doganën e Kosovës dhe po vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme”, tha Stavileci.

KALLXO.com merr vesh se bëhet fjalë për personin me iniciale Q.I i cili është nga veriu i Mitrovicë po që punon në policinë e Kosovës ne jug.

Lexo tjetër  Pantina: Duhet Komision hetimor për keqpërdorimet e RTK-së