Ngjarje tronditëse. Vdesin 30 tifozë të Manchester United

Mbi 30 tifozë të Manchester United humbën jetë pasi një kabllo elektrike ra mbi ta në momentin kur po luhej ndeshja mes United dhe Anderlechtit e vlefshme për Europa League.

Ngjarja ndodhi në Nigeri ndërsa policia deri në këto momente ka konfirmuar 7 të vdekur dhe 10 të plagosur rëndë, shkruan tabloidi britanik “Dailystar”, transmeton SYRI.net.

“Mendimet tona shkojnë për tifozët e bashkuar të Manchester United, miqtë dhe familjarët e tyre të tragjedisë në Calabar, Nigeri”, thuhej në reagimin zyrtar të Manchester United.

Kujtojmë që United pas 120 minutave lojë fitoi me rezultatin 2-1 duke u kualifikua për në gjysmëfinale të Europa Leagues. / SYRI.net /

Lexo tjetër  Krasniqi eliminohet, Kelmendi kalon në finale