Në qeverinë Rama janë tre zv.ministra nga Kosova (foto)

Në listën e zv.ministrave në kabinetin e qeverisë Rama nuk është nga Kosova vetëm Besa Shahini e cila u emërua zv.ministre e arsimit.

Mësohet se janë edhe dy zv.ministra të tjerë nga Kosova. Valbona Shujaku emërohet zv/ministre e Kulturës.

Ndërsa Hajrulla Çeku – zv/ministër i Turizmit dhe Mjedisit. Emërimi i zv/ministrave nga Kosova është një nga risitë e Ramës në kabinetin qeveritar./albeu.com/

 

Lexo tjetër  Skenderaj 1998: Thika e ngulur mbi posterin e Ibrahim Rugovës (Foto)