Moviola, katër gabimet e Kassait (Foto)

Viktor Kassai ka demostruar sot një nga gjykimet më të dobta të karrierës së tij. Moviola tregon se arbitri hungarez ka gabuar në katër momente kyç të takimit, të cilat përcaktuan edhe ecurinë dhe rezultatin final tij, transmeton tch.

Gabimi i parë i Kassai-t është ë favor të bavarezëve, pasi në aksionin e autogolit të Sergio Ramos duhej ndërprerë për një pozicion jashtë loje të Thomas Muller.

Më pas hungarezi gabon totalisht me ndëshkimin e Arturo Vidal, pasi ndërhyrja e tij ishte perfekte.

Viktor Kassai gabon dy herë edhe në shtesën prej 30 minutash. Të dy golat e portugezit Ronaldo, që sollën edhe përmbysjen e rezultatit, nga 1-2 në 3-2, ishin në pozicion jashtë loje, veçanërisht goli i barazimit të përkohshëm. Fotot e mëposhtëpe tregojnë më së miri gabimet e arbitrit hungarez.

Lexo tjetër  Alves me këtë gol tregon gabimin e madh që bëri Barcelona (Video)