Moti për ditët e ardhshme në Kosovë

Siç parashikojnë meteorologët gjatë 10 ditëve të ardhshme, në vendin tonë do mbretërojë mot i ndryshueshëm.

Nga nesër parashihet mot jostabil dhe zhvillime të shtrëngatave me shi. Kështu pritet të vazhdojë deri në mesin e javës së ardhshme, për të vazhduar pastaj mot vetëm me diell dhe temperatura më të larta.

Temperatura më e lartë gjatë këtyre ditëve pritet të arrijë në 31 gradë Celsius, ndërsa më e ulëta në 13 gradë Celsius.
Ndërkohë më poshtë keni edhe tabelat që tregojnë parashikim e motit më të detajuar për 10 ditë.

 

Lexo tjetër  Jep dorëheqje nga PDK në ditën e zgjedhjeve