Moti në fundjavë, vranësira të shpërndara dhe me diell

Sipas IHK-së, këtë fundjavë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ditën e diell vende –vende do të shoqërohen me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa në viset malore minimalet parashihet të ulen deri -4 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

Lexo tjetër  Zbardhet kërkesa e Ramush Haradinajt ndaj Hoyt Brian Yee, për Demarkacionin me Malin e Zi!