Mitrovicë: Policia bastisë bashkatdhetarin nga Finlanda i gjen “arsenal” armësh

Në shtëpinë e tij në Mitrovicë, një shqiptari me shtetësi finlandeze, policia e Kosovës i ka gjetur një arsenal armësh, por edhe pajisje  tjera ushtarake, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  shqiptar me shtetësi  Finlandeze, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur dhe konfiskuar 3 granata dore, një sasi e fishekëve, një armë e shkurt në formë stilolapsi, 2 pushkë , një uniformë ushtarake si dhe disa pajisje  të tjera ushtarake”, konfirmon policisë në raportin e policisë lidhur me ketë rast.

Mësohet se i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Lexo tjetër  Parashikimi i motit për nesër