Mitrovica e Veriut, befasi se cila parti shqiptare është e para

Rezultatet e para nga KQZ për Mitrovicën Veriore, prinë Lista Serb me 75 % të votave.
Në vend të dytë është VV-ja me 8% të votave.

Pas saj vjen PDK me 6% dhe LDK me 4%

Deri tani janë numëruar vetëm 85 përqind të votave./Drenicapress/

Lexo tjetër  Drenas, nesër këto vende pa rrymë