“Mis Drenasi”, kush është Aulona Qorri (foto)

Në komunën e Drenasit, është mbajtur gara për më të bukurën e këtij qyteti.

Në një garë kur merrnin pjesë shumë bukuroshe nga ky qytet, ka triumfuar vetëm njëra nga to.

Kurora e më të bukurës së Drenasit i ka takuar Aulona Qorrit.

Aulona është 16 vjecare dhe ndjek mësimet në gjimnazin “Skenderbeu” në Drenas, shkruan Drenicapress.info.

Aulona pasi rrëmbeur kurorën e më të bukurës në qyetin e saj ka synim që në të ardhmen të përfaqësoj Kosovën në garat e bukurisë nëpër botë./Drenicapress.info/

Lexo tjetër  ‘Matura 2018’, drenicasja që mahniti prishtinasit me bukurin e saj (FOTO)