Ministri i Kulturës në Federatën e Futbollit të Kosovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot do të vizitojë Federatën e Futbollit të Kosovës.

Ministri do të takohet me kryetarin Fadil Vokrri dhe drejtuesit e FFK-së.

Në takim do të diskutohet për infrastrukturën sportive në sportin e futbollit, për objektin në të cilën është e vendosur FFK-ja dhe për mbarëvajtjen e organizimit të futbollit në vendin tonë. /Drenica Press/

 

Lexo tjetër  Njihuni me trajneren femër të futbollit që pretendon të futet në Ligue 1 me skuadrën e saj (Foto)