“Mami, nuk dua të vdes”

“Mami, nuk dua të vdes”,  janë këto fjalët e fundit të të voglit irlandez Jake Brennan, i cili gjeti vdekjen në moshën gjashtë vjeçare në krahët e nënës së tij.

Vogëlushin e përplasi makina gjatë kohës që luante para murit rrethues të shtëpisë. Ai ndërroi jetë pak çaste më pas si pasojë e plagëve të marra, ndërsa nëna e tij thotë se nuk do ti harrojë kurrë fjalët e fundit që i tha i biri.
Një skenë e cila u pa e gjitha nga nëna e tij, e cila ndodhej në prangun e shtëpisë bashkë me vajzën 4 muajshe në krahë, ndërsa babai i Jake po priste barin.

Gjashtë vjeçari i plagosur gjeti forcën dhe u afrua drejt nënës duke i thënë teksa ra në krahët e saj, “Mami, nuk dua të vdes”.
“Ishte pa frymë, i dilte gjak nga goja. E dinte që nuk do ia dilte”, thotë mes lotësh zonja Brennan.

MESAZH SENSIBILIZUES: DREJTUES TË AUTOMJETEVE, tregohuni MË TË KUJDESSHËM! RESPEKTONI RREGULLAT E QARKULLIMIT!.

Andaj ju jutem #SHPËRNDAJENI

Lexo tjetër  Obama viziton Arabinë Saudite